بازگشت قدرتمندانه پاپیون

person نویسنده: امور خبری list دسته: مقالات آموزشی تاریخ: 1398-02-07 comment دیدگاه: 0 favorite بازدید: 194

پاپیون ها را بهتر بشناسیم...

پوشیدنی هایی هستند که به طور معمول و در استفاده روزانه توسط ما استفاده نمی شوند و شاید در فرهنگ ما جزئی از پوشاک روزمره ما نیستند، اما وقتش که می شود خیلی دوست داریم که یکی از آن ها را استفاده کنیم. یکی از این پوشیدنی های شیک و دوست داشتنی پاپیون است. یک گره ی بسیار زیبا که بر گردنمان می اندازیم تا هم مرتب تر و هم زیباتر به نظر برسیم. 

 

بازگشت قدرتمندانه پاپیون

 چندین سال است که استفاده از پاپیون دوباره مرسوم شده و رواج پیدا کرده. چندین سال پیش، قبل از اینکه دوباره استفاده از این گره جذاب رواج پیدا کند برای چندین سال استفاده از آن تقریبا از میان رفته بود و عموما از دستمال گردن و یا کروات استفاده می شد، اما به لطف طراحان و بازنگری در این پوشیدنی زیبا دوباره به اوج برگشته است و اتفاقا اکنون استفاده از آن بسیار بیشتر از قبل شده است. البته احتمالا علت اصلی بازگشت پاپیون این است که در چند سال اخیر روند مد به گونه ای است که طرح ها و مدل ها از طراحی های چند دهه پیش الهام می گیرند و به اصطلاح طرح ها و مد های چند دهه پیش دوباره مورد استقبال و توجه قرار گرفته است.

 پاپیون های امروزی با نمونه های چند دهه پیش کمی فرق نیز دارند. پاپیون ها در ابتدا بسیار بزرگ تر از نمونه های امروزی بودند. همچنین معمولا از رنگ های زننده (به اصطلاح جیغ) برای طراحی آن ها استفاده می شد. به مرور طراحان صنعت پوشاک پاپیون ها رو کوچکتر کرده و در مدل های متنوع و جنس های مختلف آن ها را دوباره طراحی کردند تا با سلایق روز هماهنگ تر شوند.

انواع پاپیون

مدل پروانه ای

این مدل را می توان مرسوم ترین و پراستفاده ترین شکل و مدل پاپیون دانست. تقریبا می توانیم بگوییم همیشه رایج ترین بوده و استفاده از آن هنوز هم بسیار زیاد است. قالبا هنرمندان و بازیگران نیز از این مدل پاپیون استفاده می کنند. احتمالا استفاده از آن به دلیل همه پسند بودن و کلاسیک بودن این مدل است. علت نامگذاری این مدل به اسم پروانه ای این است که دو طرف این پاپیون درست شکل بال های پروانه است. استفاده از این مدل برای افراد لاغر توصیه نمی شود و این گره بیشتر برای افراد چهارشانه و درشت هیکل مناسب است. البته افراد لاغر تر نیز می توانند با انتخاب سایز های کوچک این مدل از آن استفاده کنند.

 مدل بال خفاشی

تفاوت مدل بال خفاشی با مدل پروانه ای در ارتفاع آن است. ارتفاع مدل بال خفاشی کمتر از مدل پروانه ای است. همچنین مدل بال خفاشی کمی مرتب تر از مدل پروانه ای به نظر می رسد. مدل بال خفاشی بیشتر برای افراد با صورت های کشیده و لاغر مناسب است و اگر از طرح های ساده و یا نقش ریز در مدل آن ها استفاده شده باشد بسیار عالی به نظر می رسند. مدل این پاپیون مانند یک مستطیل مستقیم است که انتهایی صاف دارد. مدل بال خفاشی مانند مدل پروانه ای بسیار پرطرفدار نیست اما یکی از پرطرفدارترین مدل های کلاسیک است که جای خود را محکم کرده و هنوز هم مورد استفاده بسیاری از افراد قرار میگیرد. این مدل از سال 1930 میلادی رواج پیدا کرده است.

 مدل نقطه الماسی

اگر می خواهید پاپیون روی گردنتان مثل الماس بدرخشد و متفاوت به نظر برسید از مدل نقطه الماسی استفاده کنید. استفاده از این مدل مانند مدل های بال خفاشی و پروانه ای مرسوم نیست و می توانید با استفاده از این مدل خاص تر و منحصر به فرد به نظر برسید. همچنین اگر به فکر استفاده از پاپیون برای یک مهمانی غیر رسمی هستید، استفاده از این مدل به مراتب بهتر از استفاده از مدل های قبل است. انتهای دو سر این مدل مانند نوک الماس تیز بوده و دارای زاویه است. به همین دلیل این مدل را با عنوان الماسی نامگذاری کرده اند.

مدل پاپیون چوبی

پاپیون چوبی طرح معین

پاپیون چوبی طرح معین

در جدیدترین متدهای مدلینگ جهانی ، پاپیون چوبی در عرصه مد پیشرفت ویژه ای داشته است ، بطوری که در بیشتر همایش های مد در جهان از این پاپیون استفاده شده است ؛ نکته ویژه این موضوع حالا در نیشابور و در قلب فیروزه ایران نمایان شده ، یک شرکت دانش بنیان که در زمینه طراحی و ایجاد زیورالات چوبی فعالیت می کند ، اقدام به طراحی این پاپیون کرده است . این پاپیون زیبا زمانی که بر روی یقه ی پیراهن شما قرار میگیرد خاص بودن را به شما القا می کند.
همین حالا مدل های ما را دنبال کنید...

برچسب‎ها: پاپیون پاپیون چوبی

دیدگاه‎ها

هیچ نظری در این زمان ثبت نشده است!

دیدگاه خود را بنویسید

یکشنبه دو شنبه سه شنبه چهار شنبه پنج شنبه جمعه شنبه فروردین اردیبهشت خرداد تیر مرداد شهریور مهر آبان آذر دی بهمن اسفند

ثبت نام جدید

در حال حاضر یک حساب کاربری دارید؟
وارد شوید یا کلمه عبور را بازنشانی کنید